24 Mayıs 2016 Salı

FETÖ/PDY’nin Üniversitesi Bülent Arınç’ı Fena Kandırdı

Fetullahçı Terör Örgütü - Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yakınlığıyla bilenen Turgut Özal Üniversitesinin, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın katılacağı “Anayasa Çalıştay”ını iptalinin altından da yalan çıktı. SABAH’a açıklamalarda bulunan istihbarat kaynakları, Üniversite yönetimiyle konuyla ilişkili herhangi bir temasta bulunmadıklarını, “provakatif olaylar” açıklamasının da asılsız olduğunu söyledi.

Emniyet ve Valilik: Bilgimiz yok!

FETÖ/PDY’ye yakınlığıyla bilinen Turgut Özal Üniversitesi yönetimi, Arınç’ı 17 Mayıs 2016 Salı günü yapılacağını duyurduğu Çalıştay için önce davet etti; ancak programın başlamasına iki saat kala Çalıştay’ı iptal etti. Arınç’ın sosyal medya hesabından defalarca duyurduğu ve son dakika iptal edilen programın iptal edilme gerekçesi ise kafaları karıştırdı. Rektörlüğün, “Sayın Bülent Arınç Beyefendi’nin konuşmacı olarak davet edildiği Anayasa Çalıştayı konferansına dönük üniversite içinde provokasyonlar olacağına dair alınan yaygın duyumlar ve Ankara Emniyet Müdürlüğü yetkililerinin ‘provokatif olaylar çıkabileceği’ ikazları nedeniyle program iptal edilmiştir” açıklamasına hem emniyet hem de Ankara Valiliği’nden yalanlama geldi. Yetkililer, “Üniversiteyle söz konusu program için herhangi bir temas ya da ikazımız olmadı. Yapılan açıklama tamamen emniyet ve güvenlik birimlerine atıf yapılarak şahsi amaçla yapılmıştır. Bilgimiz dışındadır. Gerek Valilik gerekse de Emniyet müdürlüğümüz yazılı ya da sözlü bir uyarıda bulunmamıştır” ifadelerini kullandı.


Arınç neden konuşturulmadı?

Yaptığı açıklama ve attığı adımlarla devlete ihaneti delilerle saptanmış FETÖ/PDY’nin yanında saf tutan Bülent Arınç’a, sahip çıktığı paralel Üniversiteden darbe indi. Son anda iptal olan program nedeniyle şok yaşayan Arınç sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Turgut Özal Üniversitesinde katılacağım Çalıştay yönetimin son dakika aldığı bir karala iptal edilmiştir. Rektörlük, iptale emniyetin provakatif olaylar çıkabilir ikazını gerekçe göstermiş. Bu gerekçeye ihtimal vermiyorum” ifadelerine yer verdi. Arınç’ın açıklamalarına destek veren ve söz konusu Çalıştay’ın düzenleyicilerinden olan “Yükselen Gençlik” adlı kulüp de, Üniversite yönetimini kınadı ve iptalin güvenlik değil Üniversiteden kaynaklandığını iddia etti. Kulüp, “Hak ve özgürlüklerin yazık ki unutulduğu bugün, toplumun yapısına aykırı olan bu hareketi işlevselleştiren Turgut Özal Üniversitesi yönetimini esefle kınıyoruz. Özal’ın ismini taşıyan Üniversite için üzüntü verici bir durum. Hak ve özgürlüklerin unutulduğu bugün topluluk başkanlığından istifa ediyoruz” ifadeleriyle sert çıktı. İptal olan programın ardından yeni bir algı operasyonuna soyunan FETÖ-PKK medyası ise yaşananlardan hükumeti sorumlu tuttu. Öte yandan programı, günler öncesinden duyuran ancak iki saat kala iptal eden paralel Üniversitenin Bülent Arınç’ı neden konuşturmadığı ise merak ediliyor.

FETÖ/PDY’nin Üniversitesi Bülent Arınç’ı fena kandırdı

Emniyetin sözlü ve yazılı bir talebi olmamasına rağmen Çalıştay’ı iptal eden FETÖ/PDY’ci Turgut Özal Üniversitesi yönetimi, Bülent Arınç’a yalan bir beyanatta bulunarak “Emniyet istedi, o yüzden iptal ettik” şeklinde bir açıklamada bulunuyor. Bu açıklamanın gerçekliğini araştırma gereği bile duymayan Bülent Arınç ise bugün sosyal medya üzerinden 4 sayfalık bir açıklama yaparak iktidarı suçluyor.

Şimdi kamuoyu şu sorulara cevap bekliyor
  1. Bülent Arınç gibi devlet bürokrasisini bilen bir kişi böyle bir açıklama yapmadan önce neden yetkililere soru sormuyor?
  2. Fetullahçı Suç Örgütünün, tüm kurumlarıyla topyekûn devletin üzerine saldırdığı bir dönemde Bülent Arınç neden FETÖ/PDY bünyesinde faaliyet gösteren bir üniversitede konuşma yapıyor?
  3. FETÖ/PDY Üniversitesi tarafından kandırılan Bülent Arınç yetkililerden bir özür dileyecek mi?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme