20 Nisan 2017 Perşembe

FETÖ/PDY Bağlantısı Nedeniyle Meslekten Çıkarılan Hâkim ve Savcılar

FETÖ/PDY bağlantısı nedeniyle Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından meslekten çıkarılmalarına (ihraçlarına) karar verilen tüm hâkim ve savcılara ilişkin bir liste, tek dosya haline getirilmiş olup http://feto-pdy.com/pdf/ihrac_listesi_15_ekim_2019.pdf adresinden indirilebilir.

Ayrıca bu verilerden oluşturulan bir veri tabanı da http://feto-pdy.com/hsyk.asp adresinde arama motoru şeklinde sorgulamaya açılmıştır.Fetullahçı Terör Örgütü ile bağlantısı nedeniyle 15 Ekim 2019 tarihine kadar toplam 4.128 hâkim ve savcı, Hâkimler Savcılar [Yüksek] Kurulu (HSYK) kararıyla meslekten çıkarılmıştır. Ancak ihraç edilen bu kişiler, değişik zamanlarda meslekten çıkarıldıkları için tüm ihraçları içeren tek bir liste mevcut değildir. İşte bu nedenle Resmî Gazete'de yayımlanmış HSYK kararları ve ekindeki tablolar esas alınarak meslekten çıkarılan “tüm” hâkim ve savcıları içeren tek bir liste oluşturulmuş ve bu listenin bir örneği “pdf” formatında yukarıda paylaşılmıştır.

Ayrıca yine bu verilerden oluşturulan bir veritabanı da aşağıda sorgulamaya açılmıştır. Özellikle benim gibi yolu FETÖ/PDY ile kesişen yargı mensupları/mağdurları için iyi bir kaynak olacağı tahmin edilmektedir.

ÖNEMLİ AÇIKLAMA!
Burada yer verilen tüm listeler, Resmî Gazete'den ve Hâkimler ve Savcılar Kurulunun (HSK) İnternet sayfasından alınmış olup üzerinde hiçbir değişiklik yapılmadan olduğu gibi paylaşılmıştır. Dolayısıyla bu listelere herhangi bir nedenle ilave yapılması veya listeden bir kaydın çıkarılmasına imkân bulunmamaktadır. Bu nedenle listeler üzerindeki değişiklik taleplerinin bu listelerin yer aldığı Kurumlara yapılması gerekmektedir.

HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULUNUN İHRAÇ KARARLARI


HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULUNUN İADE KARARLARI

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder