20 Nisan 2017 Perşembe

FETÖ/PDY Bağlantısı Nedeniyle Meslekten Çıkarılan Hâkim ve Savcılar

FETÖ/PDY bağlantısı nedeniyle Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından meslekten çıkarılmalarına (ihraçlarına) karar verilen hâkim ve savcılara ilişkin listeler özenli bir çabayla tek dosya haline getirilmiş olup şu adresten indirilebilir.


Ayrıca bu verilerden oluşturulan bir veri tabanı da http://feto-pdy.com/hsyk.asp adresinde arama motoru şeklinde sorgulamaya açılmıştır.Fetullahçı Terör Örgütü ile bağlantısı nedeniyle 13 Mart 2020 tarihine kadar toplam 4.131 hâkim ve savcı, Hâkimler Savcılar [Yüksek] Kurulu (HSYK) kararıyla meslekten çıkarılmıştır. Ancak ihraç edilen bu kişiler, değişik zamanlarda meslekten çıkarıldıkları için tüm ihraçları içeren tek bir liste mevcut değildir. İşte bu nedenle Resmî Gazete'de yayımlanmış HSYK kararları ve ekindeki tablolar esas alınarak meslekten çıkarılan “tüm” hâkim ve savcıları içeren tek bir liste oluşturulmuş ve bu listenin bir örneği “pdf” formatında şu adresten paylaşılmıştır.

Ayrıca yine bu verilerden oluşturulan bir veritabanı da aşağıda sorgulamaya açılmıştır. Özellikle benim gibi yolu FETÖ/PDY ile kesişen yargı mensupları/mağdurları için iyi bir kaynak olacağı tahmin edilmektedir.

Önemli Açıklama: Burada yer verilen tüm listeler, Resmî Gazete'den ve Hâkimler ve Savcılar Kurulunun (HSK) İnternet sayfasından alınmış olup üzerinde hiçbir değişiklik yapılmadan olduğu gibi paylaşılmıştır. Dolayısıyla bu listelere herhangi bir nedenle ilave yapılması veya listeden bir kaydın çıkarılmasına imkân bulunmamaktadır. Bu nedenle listeler üzerindeki değişiklik taleplerinin bu listelerin yer aldığı Kurumlara yapılması gerekmektedir.

HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULUNUN İHRAÇ KARARLARI

HSK’nın İnternet Sitesinde Yayımlanan Karar
Resmî Gazete’de Yayımlanan Karar
İhraç Sayısı
2847
543
66
203
227
202
45
107
39
Bu karar HSK’nin İnternet sayfasında yayımlamamıştır!
17
Bu karar HSK’nin İnternet sayfasında yayımlamamıştır!
6
Bu karar HSK’nin İnternet sayfasında yayımlamamıştır!
3

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme